Чому світить Сонце?


Важко повірити, але і зірки, що світять вночі, і Сонце, що світить удень, однакові.
Сонце — також зірка, до того ж найближча до Землі, Ми знає­мо, що життя на нашій планеті зале­жить від Сонця, Без сонячного тепла на Землі не зародилось би життя. Без сонячного світла не було б ні зелених рослин, ні тварин, ні лю­дини.
Сонце знаходиться на відстані понад 172 000 000 км від Землі. Маса Сонця в 1 300 000 разів більша за масу Землі, Але, що цікаво. Сон­це, на відміну від Землі, — це не тверде тіло.
Довести це дуже легко: темпе­ратура поверхні Сонця сягає 6000° С. За такої температури будь-який метал або камінь перетворюється на газ, тому Сонце має бути газовою кулею!
У минулому вчені вважали, що сонячне світло й тепло є резуль­татом горіння. Але поверхня Сонця залишається гарячою вже сотні мільйонів років, а так довго нічого горіти не може.
Сьогодні вчені думають, що Сонце виділяє тепло в результаті процесів, аналогічних тим, що відбуваються в атомній бомбі. Сонце перетворює матерію в енергію. Цей процес відрізняється від горін­ня. При горінні одна матерія переходить в іншу. При переході матерії в енергію необхідна мінімальна кількість матерії для виробництва ве­личезної кількості енергії. Двадцять вісім грамів матерії виділяють енергію, достатню для того, щоб розплавити більше мільйона тон скельних порід.
Отже, якщо ствердження науки правильне, Сонце світить тому, що в ньому постійно відбувається перетворення матерії в енергію.