Чому вода в океані солона?


Час від часу ми стикаємося з такими запитаннями стосовно нашої планети, які здаються нам таємничими та на які ще не знайдено відповіді. Наприклад, наявнк:ть солі в океанах. Як вона туди потрапила?
Ми не знаємо, як сіль потрапила до океану! Звичайно, нам відо­мо, що сіль розчиняється у воді та що вона потрапляє в океани з до­щовою водою.
Але чи можливо лише цим пояснити наявність величезної кількості солі в океанах? Якщо висушити всі океани, з солі, що зали­шиться, можна було б спорудити стіну заввишки 230 км та завтовш­ки майже 2 м, яка змогла б обігнути по екватору всю земну кулю. Або інше порівняння — вся океанська сіль за обсягом у 15 разів більша європейського континенту!
Звичайну сіль, яку ми щодня використовуємо, отримують з морської води, сольових джерел або при переробці покладів кам'я­ної солі. Морська вода містить З — 3,5 % солі. Внутрішні моря, такі, як Середземне море. Червоне море, містять більше солі, ніж відкриті моря. Мертве море, займаючи всього 728 км, містить приблизно 10 523 000 000 т солі.
В одному літрі морської води в середньому міститься приблиз­но 30 г солі. Поклади кам'яної солі в різних частинах землі, утворилися багато мільйонів років тому в результаті випару морської води. Для утворення кам'яної солі необхідно, щоб випарувалося дев'ять десятих об'єму морської води; вчені вважають, що на місці сучасних покладів кам'яної солі знаходилися внутрішні моря. Вони випаровувалися швидше, ніж потрапляла нова морська вода — так і утворилися поклади кам'яної солі.
   Більшу частину харчової солі одержують з кам'яної солі. Зазви­чай до покладів солі прокладають шахти. По одній трубі качають чисту воду, яка розчиняє сіль. По другій трубі цей розчин піднімається на поверхню.