Топ-5 найвищих гір світу

№5. Макалу (Гімалаї) - 8485 метрів.



Макалу - п'ята за висотою вершина в світі. Розташована в центральних Гімалаях, на кордоні Непалу з Китаєм (Тибетський автономний район).
Перші спроби сходження почалися в середині 50-их років 20 століття. Це можна пояснити тим, що більшість експедицій хотіло підкорити Джомолунгму і Лхоцзе, а Макалу і інші менш відомі сусідні вершини залишалася в тіні.
Перша успішна експедиція трапилася в 1955 році. Французькі альпіністи під керівництвом Ліонеля Террі і Жана Козі підкорили вершину 15 травня 1955 року.
Макалу - одна з найважчих вершин для сходження. Успіху домагаються менше 30% експедицій.
На сьогоднішній день на вершину Макалу прокладено 17 різних маршрутів.

№4. Лхоцзе (Гімалаї) - 8516 метрів.


Лхоцзе - четверта за висотою вершина в світі, висотою 8516 метрів. Знаходитьсяна території Тибетського автономного округу.
Перше успішне сходження було  18 травня 1956 року швейцарської експедицією в складі якої були: Ернст Райсс і Фріц Лухсінгер.
З усіх спроб сходження на Лхоцзе успіхом увінчалися лише 25%.

№3. Канченджанґа (Гімалаї) - 8586 метрів.

Канченджанґа займає третю сходинку в рейтингу найвищих вершин світу. Висота вершини - 8586 метрів.
До 1852 року Канченджанґа вважалася найвищою вершиною світу, але після розрахунків, виконаних на основі даних експедиції 1849 року, було доведено, що найвища гора - Еверест.
Вперше гору Канченджанга підкорили 25 травня 1955 Джордж Бенд і Джо Браун.
На всіх вершинах світу існує тенденція зниження смертності з плином часу, але Канченджанґа - виняток. В останні роки смертність при сходженні на вершину досягла 23% і тільки зростає. У Непалі існує легенда, що Канченджанґа - гора-жінка, яка вбиває всіх жінок, що намагаються піднятися на її вершину.

№2. Чогорі (Каракорум) - 8614 метрів.

Чогорі - друга з найвищих вершин в світі. Чогорі вперше була виявлена ​​європейської експедицією в 1856 році і була позначена як гора К2, тобто друга вершина Каракоруму.
Перша спроба сходження була здійснена в 1902 році Оскаром Еккенштейном і Алістером Кроулі, проте закінчилася невдачею.
Підкорення вершини відбулося в 1954 році італійською експедицією під керівництвом Ардіто Дезіо.
На сьогоднішній день на вершину К2 прокладено 10 різних маршрутів.
Сходження на Чогорі є технічно набагато складнішим, ніж сходження на Еверест. За небезпеки гора займає друге місце серед восьмитисячників після Аннапурни, коефіцієнт смертності становить 24%. Жодна зі спроб сходження на Чогорі взимку не увінчалася успіхом.

№1. Джомолунгма (Гімалаї) - 8848 метрів.

Джомолунгма (Еверест) - найвища вершина Землі.
У перекладі з тибетської «Джомолунгма» - «Божественна (jomo) Мати (ma) життєвої енергії (lung)». Гора названа так на честь  богині Шераб Чжамми.
Англійська назва «Еверест» було дано на честь сера Джорджа Евересту керівника геодезичної служби Британської Індії в 1830-1843 роках. Цю назву запропонував в 1856 році наступник Джорджа Евересту Ендрю Під після публікації результатів свого співробітника Радханата Сікдара, який в 1852 році вперше виміряв висоту «Піка XV» і показав, що той є найвищим в регіоні і, ймовірно, в усьому світі.
До моменту першого успішного сходження на вершину, яке відбулося в 1953 році, було проведено близько 50 експедицій до Гімалаїв і Каракорум (на Джомолунгму, Чогорі, Канченджангу, Нангапарбат і інші вершини).
29 травня 1953 року Еверест підкорив новозеландський альпініст Едмунд Хілларі і шерпа Тенцинг Норгей.
У наступні роки найвищу вершину світу підкорили альпіністи різних країн світу - СРСР, КНР, США, Індії, Японії, та інших країн.
За весь час при спробах сходження на Еверест на ньому загинуло більше 260 осіб. Проте, щорічно Джомолунгму намагаються підкорити понад 400 осіб.