Чи є життя на Марсі?


Як вам відомо, вчені проводять різні досліди в пошуках життя у Всесвіті. Звичайно, легше досліджувати в пошуках життя нашу Сонячну систему, ніж вивчати далекий космічний простір. Деякі вчені вважають, ш,о одним з місць, де може існувати якась форма життя, є Марс.
Чому вони обрали Марс? Марс вважають двійником Землі. За відстанню до Сонця Марс іде услід за Землею. Його діаметр наполовину менший земного, один оберт навколо Сонця Марс здійснює майже за два роки. Але тривалість марсіанського дня майже дорівнює земному.       
При спостереженні Марса астрономи відзначили деякі деталі, що свідчать про можливість існування на Марсі якихось форм життя. По-перше, на Марсі, як і на Землі, є пори року. І дійсно, зі зміною пори року  спостерігаються зміни на поверхні планети. Навесні та влітку темні ділянки поверхні ще більше темнішають, їхній колір з блакитно-зеленого перетворюєть­ся на жовтий. Можливо це рослинність?
Згідно з припущенням астрономів, атмосфера планети містить невелику кількість водяних парів, що може сприяти розвитку життя, у 1887 році Джованні Скіапареллі, італійський астроном, оголосив про те, що він спостерігав на поверхні Марса дещо, що нагадує кана­ли. «Чи могли їх побудувати марсіани, щоб доставляти в посушливі райони воду з полярних районів?» — запитували вчені.
     У 1976 році на поверхню планети здійснили посадку два амери­канські апарати «Вікінг». За допомогою апаратури, що знаходилася на борту космічних апаратів, дослі­джувався ґрунт у пошуках ознак життя, а результати передавалися на Землю. Ці дослідження показа­ли, що або в ґрунті можлива на­явність мікрорганізмів, або марсіанський ґрунт абсолютно відрізняється від земного. Якщо на іЧарсі й існує життя, то в дуже при­мітивній формі.